عنوان خبرمصاحبه آقای محسن لشگری سرپرست فروش شرکت فرآورده های گوشتی آندره با ماهنامه بازاریاب و بازارساز
(شاخه: اخبار سایت)
ارسال شده توسط admin
چهارشنبه 21 مرداد 1394 - 04:32:15


لطفا به وظایف یک سرپرست شایسته اشاره کنید ، به این سوال هم پاسخ دهید که دلایل موفقیت تان را در کار، چه چیزهایی می دانید و چه مراحلی را طی کردید تا به یک سرپرست شایسته تبدیل شدید ؟ وچه چشم اندازی برای آینده دارید؟
به نظر من سرپرست باید از فروشندگی و ویزیتوری کار خود را شروع کرده باشد تا بتواند وظایفش را به خوبی به انجام برساند . دومین ویژگی این است که سرپرست باید نسبت به کارش و نسبت به محصولی که می فروشد عرق  داشته باشد . سرپرست باید برای فروشندگان الگو باشد و قبل از همه وارد شرکت شود و هشتاد درصد زمانش را در خارج از شرکت سپری کند چرا که اگر سرپرست بازار را نشناسد نمی تواند مشتری را متقاعد کند تا محصولش را بخرد . یک سرپرست باید در حد اختیاراتی که دارد تغییرات ایجاد کند تا محیط جذاب و جدیدتر شود . سرپرست باید در جهت بهبود کار ، ایده های جدیدی ارائه دهد . او باید فروشندگان را در وظایفش تشویق و یا تنبیه کند به گونه ای که انگیزه ی فروشندگان را افزایش دهد . یکی از کارهایی که ما در شرکت انجام دادیم تا به فروشندگان انگیزه بدهیم این بود که هر هفته به فروشندگان حضوری پاداش می دادیم تا آنها با خیال راحت و با تلاش بیشتر کارشان را انجام دهند که نتیجه ی خوبی هم به دست آوردیم . سرپرست باید به زیر دستش پاسخگو باشد و خودش مشکلات و مسائل ویزیتورها را حل کند ، سرپرست باید همراه ویزیتورها و نیروهای پخش باشد و در مسیر به آنها آموزش دهد . بحث آموزش بسیار مهم است . در شرکت ما شخصی که به تازگی وارد شرکت می شود آموزش می بیند . اما این آموزش به تنهایی کافی نیست و شخص حتما باید در بازار حضور داشته باشد . داشتن ظاهری آراسته و داشتن فن بیان بسیار اهمیت دارد. در شرکت ما به ندرت پیش می آید که شخصی را خارج از سازمان به عنوان سرپرست استخدام کنند . من کارم را از پخش شروع کردم و بعد از چند ماه ویزیتور منطقه 5 شدم . با مشتریان دوست بودم ، حتی گاهی شب ها به مغازه ها می رفتم و سفارش می گرفتم . چشم اندازی که درحال حاضر دارم این است که به عنوان مدیردریکی از شعب کارم را ادامه دهم .
در صورت تخلف یکی از نیروها که با شما کار می کند ، چه برخوردی با این فرد خواهید داشت ؟
 تصمیم گیری در این باره  به شخصی که آن خطا را مرتکب شده خیلی ربط دارد . سرپرست باید روانشناسی بداند و افراد را بشناسد . این تصمیم کاملا به تخلفی که شخص انجام می دهد بستگی دارد .
سپاسگذارم که در این مصاحبه شرکت کردید و نکات ارزشمندی را مطرح کردید .این خبر از طرف فرآورده های گوشتی آندره
( http://andre.ir/index.php?extend.28 )